Postrehy z cestovania životom alebo ako v rôznych kultúrach odpovedajú na štyri základné životné otázky.

štvrtok 16. októbra 2014 od 17.30 do 20.00 h v DK Ružinov v BRATISLAVE

Prednášateľ: Tomáš Hajzler, Peoplecomm Praha

Vstupné 12 €, ak sa prihlásite do 9. októbra 2014 a 15 €, ak sa prihlásite do 14.10.2014
Miesto konania: Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, BA

Bližšie informácie: Alena Paľová, Tel.: 0905 562 910
palova@antre.sk

Aký máte dojem z prednášky? Čo vás zaujalo? Čo vám to dalo? Aký je váš názor na myšlienky, ktoré ste si vypočuli?

Re:Re:Re:Re:Moj postreh.

Ľuboš 25.05.2013
No aj v tom čo robím zadarmo a je to môj dúlek, tá moja prednosť, ten môj talent a stane sa to napríklad tvojou obživou a slobodným životom, keď sa človeku proste podarí splniť systém tých siedmich bodov, aj tak pre ten slobodný život musíš niečo obetovať, aj tak musíš spraviť veci ktoré robíš nerád, nemáš rád alebo mať pri sebe tiež nejakú Péťu ktorá ti bude sledovať účet s riešiť financie lebo teba to tak ako Tomáša nebude baviť. Ale máš pravdu, je to trochu pomiešané, no toto je téme pri ktorej by som/sme sa mohli rozprávať, vymieňať si skúsenosti nie celý deň, ale aj celý týždeň, ... tak teda veľa šťastia priatelia pri plnení si našich myslím spoločných cieľov slobodného života.

Re:Moj postreh.

Alena 24.05.2013
Skvelá otázka :-) hneď človeka provokuje zareagovať :-)
Pamätám si ako som na brigáde na strednej škole pracovala v tlačiarňach za pásom. A bola to zábavná robota, tie 3 týždne čo som tam robila som v tom videla veľké čaro, predstavovala som si ako už poobede ľudia čítajú noviny, ktoré som ja vybrala zo stroja a ukladala na palety a bola som hrdá na to, keď som niekoho poobede tie noviny videla čítať a vedela som, že prešli mojimi rukami. A tiež som sa tešila, keď som všetko pekne stíhala a bolo za mnou vidno výsledky a na pracovisku sme boli partia. Myslím si, že je kopec ľudí, ktorú aj prácu za pásom budú radi robiť, ak sa im ukáže celkový zmysel a pokiaľ firemný systém a vzťahy na pracovisku budú lepšie. No a samozrejme tiež treba hľadať spôsoby ako poľudštiť prácu za pásom a ako striedať ľudí v robote, zmenšiť kolektívy. V knihe Podivín je to krásne opísané ako veľkú fabriku premenili na ľudsky fungujúcu firmu. Takže ísť to ide, ale krôčik po krôčiku, určite to nie je jednoduché. Ale prečo by sme sa o to každý vo svojom okolí nepokúsili? Načo ostať v starom systéme, keď existuje nový a lepší? Ak človek porozumie správnym princípom začnú mu naskakovať v hlave nové riešenia a zlepšovacie návrhy. Každý deň, na každom kroku. Chce to ale odvahu a ochotu stratiť pohodlie.

vždy je ten správny čas

Eva Stanová 23.05.2013
Ďakujem za možnosť byť na tejto prednáške. Potvrdila mi mnoho vecí, ktoré intuitívne robím a dala mi silu kráčať ďalej. Tomáš, ale aj reakcie ľudí mi ukázali tiež na dôležitosť otvárania tvorivosti a objavovať seba = svojho dulku. Páčilo sa mi, že Tomáš veľa vecí ukazoval aj cez svoju nedokonalosť a neistoty. Klobúk dole. Myslím, že som takého rečníka ešte nezažila. Páčila sa mi tiež organizácia seminára a ľudský prístup.

obrovska energia

Palo 23.05.2013
Tomasa sledujem uz dlhsie, od prveho momentu ma to chytilo a otvorilo mi to oci. O veciach, ktore som v minulosti bral ako dogmu, som zacal pochybovat a zistujem, ze boli brzdou mojho stastia. Zacal som viac rozmyslat o veciach, zacal som si viac vsimat svoje okolie a hlavne svojich najblizsich na ktorych mi najviac zalezi. Dakujem Tomas.
Na stretnuti som sa citil velmi prijemne medzi ludmi, ktori zdielaju rovnaky nazor a hlavne som citil a cerpal obrovsku energiu, ktora mi pomaha pri hladani mojho 'dulku' a krmeni dobra vomne.

Este raz dakujem.

..., určite život

Ľuboš 23.05.2013
Som veľmi rád, že sa Vám podarilo Tomáša priviezť aj k nám. Sledujem a zaoberáme sa aj ako spoločnosť prvkami slobodných firiem a robíme to od začiatku bez toho aby sme si to niekde prečítali. Ľuďom sa snažíme dávať tú slobodu, niektorí sú s nami od začiatku, iný to nezvládli. Tomáš nás utvrdzuje aj na funkčných príkladoch, že ide robiť veci, ktoré robia mnohý iný predsa tak odlišným spôsobom. Vo veľa veciach nás práve on inšpiroval so svojimi objavmi v tejto téme. Ako sa vraví všetko je už vymyslené, no Tomáš je momentálne jeden s tých ľudí ktorí na mňa silno pôsobia a som rád že som mal možnosť sa s ním stretnúť, počuť jeho hlas na živo, vidieť ho a prehodiť s ním pár slov. Ďakujeme a teším sa na ďalšiu akciu s touto témou, aj keď som očakával, že sa zúčastní viacej celých týmov firiem, aj tak ma účasť milo potešila a som rád, že sa nájde aj u nás toľko ľudí, ktorí sú ochotní rozmýšľať inak ako je zaužívané.
Záznamy: 11 - 15 zo 19
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>