Postrehy z cestovania životom alebo ako v rôznych kultúrach odpovedajú na štyri základné životné otázky.

štvrtok 16. októbra 2014 od 17.30 do 20.00 h v DK Ružinov v BRATISLAVE

Prednášateľ: Tomáš Hajzler, Peoplecomm Praha

Vstupné 12 €, ak sa prihlásite do 9. októbra 2014 a 15 €, ak sa prihlásite do 14.10.2014
Miesto konania: Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, BA

Bližšie informácie: Alena Paľová, Tel.: 0905 562 910
palova@antre.sk

Aký máte dojem z prednášky? Čo vás zaujalo? Čo vám to dalo? Aký je váš názor na myšlienky, ktoré ste si vypočuli?

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

AlbertPiept 03.09.2018
The prostate is a vital portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is situated just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years. Infections of the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of the particular defect inside gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be brought on by trauma on the urinary tract or by infections from other parts with the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal in the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not yet to ascertain the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some in the actions to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for general health and it'll also maintain the urinary track clean.

2. Some studies suggest that a number of ejaculations each week will prevent prostate type of cancer.

3. Eat beef without excess. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will heighten the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to adopt to ensure a wholesome prostate is always to select regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you need to go for prostate examination at least once annually.

Môj pohľad na Tomáša

Peter 29.05.2013
Tomáš je vynikajúci tým, čím všetkým sa prehrýzol a ako pozbieral všemožné informácie k tomu, aby človek mohol dosiahnuť slobodu v práci a späť získal stratené detské nadšenie. V jeho knihe "Peníze, nebo život", ktorú som ešte ani spolovice neprečítal je toho plno a som mu veľmi vďačný, že to dal všetko dokopy. Niektoré jeho postrehy či informácie sú pre mňa nie len tvrdeniami, ale aj dôkazmi a to je v dnešnej dobe neprávd, poloprávd a tendenčných informácii veľmi cenné.
Podľa mňa Tomáš urobil svoju knihu dobre, dobre a názorne robí aj svoje prednášky. Je to evanjelista slobody, radosti a nadšenia v práci, v živote celkovo. Niektorí na ňom postrehli, že nie je príliš vodca, aj ja, ale mi to veľmi nevadí. Videl som že to je dôsledok Tomášovej prajnosti aby mal každý slobodu, nielen on. Na prednáške som to prežil a pre život musí byť vodcom sebe každý sám. Nejak mi nejde dokopy, že by ma niekto mal viesť k tomu aby som bol slobodný. Niektorí na prednáške to síce očakávali, súdiac podľa ich otázok, ale boli "vedľa" a ak nevezmú všetku zodpovednosť za svoj život, aj tak ostanú.

je to fajn chlap

Vladimír 27.05.2013
Som rád, že som mal príležitosť zažiť Tomášovu prednášku naživo. Evidentne je to fajn chlap, ktorý sa snaží riešiť to, čo ho páli a pokojne by som s ním kedykoľvek zašiel na pivo a niektoré tému prediskutoval aj osobne.
Zopár vecí mi však vadilo, a Tomáš by rozhodne mal na nich zapracovať:
 Určenie prestávky či pokračovania. Ak Tomáš prednáša, mal by byť schopný sám určiť, či je čas na prestávku alebo nie. Ak sa nikto nemá k tomu, aby rozhodol, má to urobiť on.
Mal navrhnúť prestávku, keď bol ten správny čas, v zmysle – dajme si teraz pauzu, o 5-10 minút pokračujeme
 Leadership - Tomáš by sa nemal báť prevziať úlohu lídra (alebo guru). Hoci súhlasím, že nemá patent na rozum (ten nemáme nikto), vždy bude dosť ľudí, ktorí ho budú radi nasledovať (rovnako ako bude dosť, ktorých bude odpudzovať).
Niekedy skrátka treba niekoho, aby viedol, hoci i v demokratickom duchu, práve preto, aby sa predišlo anarchii.

A ešte jedna vec k organizácii - tie vystavené knihy by ste nabudúce mali umiestniť tak, aby pri nich niekto bol a mohol si ich ktokoľvek kúpiť priamo a nemusel hľadať, komu má platiť. Pevne verím, že každý, kto si knihu zobral za ňu aj zaplatil, ale príležitostí pre nepoctivých tam určite bolo dosť.

Ešte raz ďakujem za zorganizovanie prednášky, bol to príjemne strávený čas.

Re:je to fajn chlap

Alena Paľová 27.05.2013
Ja verím, že keď sú bežní ľudia v príjemnom prostredí - zaobchádza sa s nimi poctivo a férovo, nedokážu urobiť nič nepoctivé. Žiadna kniha nám nechýba. :-) Bola to spoločnosť slušných ľudí. Ale ďakujem za spätnú väzbu, popracujeme na rušivých detailoch pri budúcej prednáške.

Referencie a moja pracovna "púť"

Milka 26.05.2013
Ahojte, rovnako ako uz bolo spomenute pred týmto príspevkom, som rada, ze som mohla byt vdaka Alenke zucastnená prednašky tak úžasného, ľudského, milého a múdreho p. Hajzlera. Jeho myšlienky sa mi páčia a snáď, keď budem mať tú energiu sa zaoberať iba vecami, čo nám robia radosť a budú prospešné pre ľudstvo (nie sebecky, ze len pre mna), tak sa pustím do už jeho spomínaných múdrych postupov...Prednáška bola zorganizovaná na vysokej úrovni, čo vďačíme Alenke a kol. Nie som z tých najmladších a všimla som si na prednáške, že nebola som chvála sama, zopár starších tam tiež bolo, čiže aj my starší si môžeme zobrať do ostávajúceho života ten smer, aby sme neupadli do hlbokej stagnácie a čakania na "koniec"...Moja pracovná, nazvem to "púť" bola hlavne po revolúcii všehodruhu (učiteľka MŠ, produkčná, anketárka, fitnes maserka, poisť.agent, upratovačka,VŠ zdravotná, VŠ sociálna práca, personalistka, archivárka, úradníčka, ...za strarej éry by som bola fluktuant), a musím skonštatovať, že VŽDY som niečo v tých pozíciách našla, čo ma bavilo, tešilo, no brzdili ma hlavne hlavne - ľudské vzťahy (mobing, závisť, prospechárstvo, nezdravá súťaživosť,), ktoré vždy prebiehajú skryte a prinášajú istý druh neslobody, obmedzovania, tzv. ľudský faktor. Neviem, či to len ja som to tak vnímala.... Po prednáške p. Hajzlera pozerám na tieto veci ináč a snáď tieto "zrnká múdrosti sa zasejú a vzídu" u všetkých, kto túto prednášku absolvuje - doporučujem pre všetky vekové kategórie.
Záznamy: 1 - 5 zo 20
1 | 2 | 3 | 4 >>