Postrehy z cestovania životom alebo ako v rôznych kultúrach odpovedajú na štyri základné životné otázky.

štvrtok 16. októbra 2014 od 17.30 do 20.00 h v DK Ružinov v BRATISLAVE

Prednášateľ: Tomáš Hajzler, Peoplecomm Praha

Vstupné 12 €, ak sa prihlásite do 9. októbra 2014 a 15 €, ak sa prihlásite do 14.10.2014
Miesto konania: Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, BA

Bližšie informácie: Alena Paľová, Tel.: 0905 562 910
palova@antre.sk

Aký máte dojem z prednášky? Čo vás zaujalo? Čo vám to dalo? Aký je váš názor na myšlienky, ktoré ste si vypočuli?

Môj pohľad na Tomáša

Peter 29.05.2013
Tomáš je vynikajúci tým, čím všetkým sa prehrýzol a ako pozbieral všemožné informácie k tomu, aby človek mohol dosiahnuť slobodu v práci a späť získal stratené detské nadšenie. V jeho knihe "Peníze, nebo život", ktorú som ešte ani spolovice neprečítal je toho plno a som mu veľmi vďačný, že to dal všetko dokopy. Niektoré jeho postrehy či informácie sú pre mňa nie len tvrdeniami, ale aj dôkazmi a to je v dnešnej dobe neprávd, poloprávd a tendenčných informácii veľmi cenné.
Podľa mňa Tomáš urobil svoju knihu dobre, dobre a názorne robí aj svoje prednášky. Je to evanjelista slobody, radosti a nadšenia v práci, v živote celkovo. Niektorí na ňom postrehli, že nie je príliš vodca, aj ja, ale mi to veľmi nevadí. Videl som že to je dôsledok Tomášovej prajnosti aby mal každý slobodu, nielen on. Na prednáške som to prežil a pre život musí byť vodcom sebe každý sám. Nejak mi nejde dokopy, že by ma niekto mal viesť k tomu aby som bol slobodný. Niektorí na prednáške to síce očakávali, súdiac podľa ich otázok, ale boli "vedľa" a ak nevezmú všetku zodpovednosť za svoj život, aj tak ostanú.

je to fajn chlap

Vladimír 27.05.2013
Som rád, že som mal príležitosť zažiť Tomášovu prednášku naživo. Evidentne je to fajn chlap, ktorý sa snaží riešiť to, čo ho páli a pokojne by som s ním kedykoľvek zašiel na pivo a niektoré tému prediskutoval aj osobne.
Zopár vecí mi však vadilo, a Tomáš by rozhodne mal na nich zapracovať:
 Určenie prestávky či pokračovania. Ak Tomáš prednáša, mal by byť schopný sám určiť, či je čas na prestávku alebo nie. Ak sa nikto nemá k tomu, aby rozhodol, má to urobiť on.
Mal navrhnúť prestávku, keď bol ten správny čas, v zmysle – dajme si teraz pauzu, o 5-10 minút pokračujeme
 Leadership - Tomáš by sa nemal báť prevziať úlohu lídra (alebo guru). Hoci súhlasím, že nemá patent na rozum (ten nemáme nikto), vždy bude dosť ľudí, ktorí ho budú radi nasledovať (rovnako ako bude dosť, ktorých bude odpudzovať).
Niekedy skrátka treba niekoho, aby viedol, hoci i v demokratickom duchu, práve preto, aby sa predišlo anarchii.

A ešte jedna vec k organizácii - tie vystavené knihy by ste nabudúce mali umiestniť tak, aby pri nich niekto bol a mohol si ich ktokoľvek kúpiť priamo a nemusel hľadať, komu má platiť. Pevne verím, že každý, kto si knihu zobral za ňu aj zaplatil, ale príležitostí pre nepoctivých tam určite bolo dosť.

Ešte raz ďakujem za zorganizovanie prednášky, bol to príjemne strávený čas.

Re:je to fajn chlap

Alena Paľová 27.05.2013
Ja verím, že keď sú bežní ľudia v príjemnom prostredí - zaobchádza sa s nimi poctivo a férovo, nedokážu urobiť nič nepoctivé. Žiadna kniha nám nechýba. :-) Bola to spoločnosť slušných ľudí. Ale ďakujem za spätnú väzbu, popracujeme na rušivých detailoch pri budúcej prednáške.

Referencie a moja pracovna "púť"

Milka 26.05.2013
Ahojte, rovnako ako uz bolo spomenute pred týmto príspevkom, som rada, ze som mohla byt vdaka Alenke zucastnená prednašky tak úžasného, ľudského, milého a múdreho p. Hajzlera. Jeho myšlienky sa mi páčia a snáď, keď budem mať tú energiu sa zaoberať iba vecami, čo nám robia radosť a budú prospešné pre ľudstvo (nie sebecky, ze len pre mna), tak sa pustím do už jeho spomínaných múdrych postupov...Prednáška bola zorganizovaná na vysokej úrovni, čo vďačíme Alenke a kol. Nie som z tých najmladších a všimla som si na prednáške, že nebola som chvála sama, zopár starších tam tiež bolo, čiže aj my starší si môžeme zobrať do ostávajúceho života ten smer, aby sme neupadli do hlbokej stagnácie a čakania na "koniec"...Moja pracovná, nazvem to "púť" bola hlavne po revolúcii všehodruhu (učiteľka MŠ, produkčná, anketárka, fitnes maserka, poisť.agent, upratovačka,VŠ zdravotná, VŠ sociálna práca, personalistka, archivárka, úradníčka, ...za strarej éry by som bola fluktuant), a musím skonštatovať, že VŽDY som niečo v tých pozíciách našla, čo ma bavilo, tešilo, no brzdili ma hlavne hlavne - ľudské vzťahy (mobing, závisť, prospechárstvo, nezdravá súťaživosť,), ktoré vždy prebiehajú skryte a prinášajú istý druh neslobody, obmedzovania, tzv. ľudský faktor. Neviem, či to len ja som to tak vnímala.... Po prednáške p. Hajzlera pozerám na tieto veci ináč a snáď tieto "zrnká múdrosti sa zasejú a vzídu" u všetkých, kto túto prednášku absolvuje - doporučujem pre všetky vekové kategórie.

Viete koľko dní a rokov je 10000 hodín?

Alena Paľová 25.05.2013
10000 hodín je 1250 dní.
Našla som na internete fond pracovného času, kde sa píše nasledovné:
Pri 8 hodinovom pracovnom čase má rok dokopy 250 pracovných dní, t.j. 2000 pracovných hodín.
Potom 10000 hodín znamená 5 rokov pilnej práce na "dulku" kým prídu výsledky? To už neznie tak lákavo :-) A preto sa nemusíme báť, že každý sa pustí cestou hľadania svojej vášne. Jeden z dôvodov, kvôli ktorým bude dosť ľudí na prácu vo fabrikách :-)
Záznamy: 1 - 5 zo 19
1 | 2 | 3 | 4 >>